دانستنی های ارده

نشانه های خراب شدن ارده چیست؟

نشانه های خراب شدن ارده چیست؟

یکی از صبحانه‌های موردعلاقه بسیاری از ما ایرانیان، ارده کنجد است‌. ارده ترکیب خوشمزه‌ای با شیره‌ها و شکلات‌های صبحانه ایجاد می‌کند و به بدن انرژی و کالری زیادی می‌رساند؛ اما سؤال مهم این است که ارده تا چه مدت‌زمانی ماندگاری دارد؟ علائم خراب شدن ارده کدام‌اند؟ و چطور متوجه فاسد بودن آن شویم؟ ما در این یادداشت می‌خواهیم به تمام پرسش‌هایی که درباره شیوه نگهداری ارده وجود دارد، پاسخ دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

مدت زمان ماندگاری ارده کنجد

ارده به‌عنوان یکی از فرآوری‌های کنجد خواص بسیار و مواد معدنی زیادی در خود دارد؛ به همین علت مصرف آن به تقویت قوای بدنی و انرژی‌سازی در بدن منجر می‌شود. این محصول ممکن است به‌صورت طبیعی و بدون دستگاه‌های صنعتی تهیه شود و امکان دارد توسط کارخانه‌ها و با افزودن مواد نگهدارنده به تولید برسد.

به‌طور کلی ارده‌ها از ۵ الی ۱۰ ماه و حتی یک‌سال می‌توانند طعم و تاریخ انقضای خود را حفظ کنند اما پس از این مدت به عوامل دیگری بستگی دارد. به‌طور مثال کیفیت کنجد، افزودن مواد ماندگاری و کارخانه تولیدی می‌توانند در تاریخ منقضی شدن ارده نقش داشته باشند؛ بنابراین هنگام خرید ارده باید به تاریخ تولید آن، مدت زمان ماندگاری و تاریخ انقضا توجه کنید.

مدت زمان ماندگاری ارده کنجد

از سوی دیگر، یک شیشه متوسط ارده می‌تواند در یک بازه طولانی‌مدت مصرف شود. دلیل آن این است که ارده یک خوراکی خوشمزه اما سنگین و پرانرژی به شمار می‌رود. به همین دلیل نمی‌توان آن را در یکی یا دو وعده تمام کرد؛ بلکه تا چندین ماه ممکن است آن را مصرف کنید. در این حالت، آگاهی از شرایط و محل نگهداری از بروز علائم خراب شدن ارده جلوگیری خواهد کرد.

نشانه‌های خراب شدن ارده کنجد

ارده بافتی نرم به رنگ کرم و قهوه‌ای روشن دارد و همانند شکلات‌های صبحانه، قوام گرفته و یکدست است. در صورتی که محل نگهداری این ماده خوراکی نامناسب باشد یا مدت زمان زیادی از تاریخ انقضای آن بگذرد، با نشانه های خراب شدن ارده مواجه خواهید بود؛ اما پرسش مهم این است که چطور متوجه خراب بودن ارده شویم؟ ما چهار راه زیر را برای تشخیص فاسد بودن آن به شما پیشنهاد می‌کنیم:

بوی ارده

اگر ارده‌ای سالم و به دور از نشانه‌های فاسد شدن باشد، بوی کنجد طبیعی از آن به مشام می‌رسد. در واقع هنگامی که درب شیشه را کنار می‌زنید، رایحه کنجد به‌خوبی از آن استشمام می‌شود؛ اما زمانی که ارده فاسد باشد، بوی آن تند، گزنده و نامطبوع است و امکان دارد حالتان را ناخوشایند کند. تشخیص خراب شدن ارده از طریق بوی آن یک راه آسان است که نیازی به تست نیز ندارد.

رنگ ارده

هنگامی که به ارده نگاه می‌کنید، بسته به نوع کنجد باید رنگ کرم، زرد یا قهوه‌ای روشن داشته باشد. ارده‌ای که خراب شده باشد، رنگ تیره‌تری به خود می‌گیرد و با رنگ زمان خرید کاملاً تفاوت دارد؛ بنابراین یکی از علائم خراب شدن ارده، تغییر رنگ آن است که در همان نگاه اول متوجه آن خواهید شد.

رنگ ارده

طعم ارده

گاهی ممکن است ارده فاسد شود اما هیچ تغییری در رنگ و بوی آن به چشم نخورد. در این صورت باید به سراغ مزه آن بروید. ارده‌ای که فاسد شده است، مزه ناخوشایندی دارد، تلخ است و باعث سوزش گلو می‌شود. در حالی که ارده سالم تلخ نیست و به‌راحتی خورده می‌شود.

بافت ارده

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان از آن به‌عنوان علائم خراب شدن ارده یاد کرد، توجه به بافت آن است. همانطور که گفتیم، ارده بافتی نرم، سبک و یکدست دارد و به همین علت، می‌توانید بدون جویدن و خیلی راحت آن را میل کنید؛ اما ارده‌ای که فاسد شده باشد، چسبناک است و حالتی تکه‌تکه در دهان ایجاد می‌کند.

راه‌های جلوگیری از خراب شدن ارده

برای آنکه بتوانید ماندگاری ارده را تداوم ببخشید و از خراب شدن آن جلوگیری به عمل آورید، پیشنهاد می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید:

  • از قرار دادن ارده در مکان‌های نمدار و مرطوب بپرهیزید. رطوبت بر طعم ارده و رنگ آن تأثیر می‌گذارد؛ به همین علت پس از مدت کوتاهی شاهد علائم خراب شدن ارده هستید.
  • هیچ‌گاه ارده را در معرض گرما و تابش نور خورشید قرار ندهید.
  • ارده را به‌مدت طولانی در معرض هوای آزاد نگذارید و پس از مصرف درب شیشه را ببندید. قرار دادن ارده در مجاورت هوا باعث اکسیده شدن آن و در نتیجه فاسد شدن ارده می‌شود.
  • ارده را در ظرف‌هایی نگهداری کنید که طعم مواد را تغییر نمی‌دهند. برخی از ظرف‌ها سبب دگرگون شدن مزه مواد غذایی از جمله ارده می‌شوند. برای جلوگیری از بروز نشانه های خراب شدن ارده، حتماً از ظروف استاندارد استفاده کنید.

بهترین مکان برای نگهداری ارده

بهترین مکان برای نگهداری ارده

با توجه به موارد فوق، بهترین مکان برای نگهداری ارده کجاست؟ یخچال بهترین محل برای قرار دادن شیشه ارده به حساب می‌آید. هوای سرد و خشک یخچال نه به اکسیده شدن ارده می‌انجامد و نه دخالتی در رنگ و طعم آن انجام می‌دهد. در عوض مدت زمان ماندگاری ارده را طولانی می‌کند و می‌توانید ۸ تا یک‌سال ارده کنجد را مصرف کنید.

علاوه‌بر یخچال، کابینت نیز گزینه مناسبی برای نگهداری ارده است. مکانی خنک و به دور از نور که هرگز به علائم خراب شدن ارده منجر نمی‌شود.

نکته مهم در نگهداری ارده آن است که اگر به مدت طولانی مصرف نشود، دوفاز خواهد شد. دوفاز شدن از علائم فاسد شدن ارده کنجد نیست و ارتباطی با آن ندارد؛ اما برای جلوگیری از این مسئله می‌توانید هرچند روز یکبار ارده را با قاشق هم بزنید و مجدداً آن را در کابینت یا یخچال قرار دهید.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم، نگهداری از ارده شرایط دشواری ندارد و این ماده خوراکی می‌تواند تا یک سال ماندگاری داشته باشد. تنها کافی است آن را در مجاورت رطوبت، گرما، هوا و نور خورشید قرار ندهید و به تاریخ انقضای آن توجه داشته باشید. این موارد در حقیقت از بروز علائم خراب شدن ارده جلوگیری می‌کنند و تغییری در رنگ، طعم و بوی آن به وجود نمی‌آورند. حال شما برای ما بگویید، در صورت خرید ارده آن را در چه شرایطی نگهداری می‌کنید؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.